Niniejsza strona "Rycerza Niepokalanej 1922", jest jedynym oficjalnym organem Rycerstwa Niepokalanej w Polsce oraz III Zakonu Franciszkańskiego w Polsce

 Drodzy Wierni!

     Jak zauważyliście zostało wznowione wydawanie pisma „Rycerz Niepokalanej 1922” w formie miłej dla serca i duszy każdego katolika: w duchowości o. Maksymiliana Kolbe, w duchu miłości Pana Boga i Niepokalanej Matki Najświętszej, bez żadnych naleciałości modernistycznych.
W obecnych czasach, pismo to katolickie w swej formie i przekazie napotyka wiele różnych przeszkód i barier, co blokuje jego rozwój i dotarcie do szerszego grona odbiorców.
Jedną z nich jest nikły zasób środków finansowych, z którymi boryka się Redakcja. Jednakże mocno wierzymy, iż Najświętsza Maryja Panna, która jest patronką „Rycerza” dopomoże nam w szerzeniu Jej wielkiego miłosierdzia i miłości poprzez pomoc w wydawaniu Jej miesięcznika i docieraniu do coraz to nowych środowisk tak w Kraju jak i za granicą.
„Na końcu Moje Niepokalane Serce zatriumfuje!”Matka Boża w Fatimie
W Jezusie i Maryi Brat Rajmund
Prosimy o dobrowolna ofiarę na konto: 
Bank PKO S.A.      46124042721111000048322759
Dobra jest modlitwa z postem, a jałmużna więcej znaczy, niźli chowanie skarbów złota, albowiem jałmużna od śmierci wybawia, ona oczyszcza grzechy i czyni, że się znajduje miłosierdzie i żywot wieczny – Tob 12, 8–9

wtorek, 12 września 2023

Święty Franciszek Ksawery

 Wielki nauczyciel, który stał się uczniem

       Oto jedna ze wspaniałości Świętego Kościoła Katolickiego, która dokonała się w życiu godnego podziwu św. Franciszka Ksawerego (1506-1552), obdarzonego zaszczytnym tytułem Patrona Misji Katolickich. 


Pochodzący ze szlacheckiej rodziny hiszpańskiej, obdarzony żywą inteligencją, Św. Franciszek miał przed sobą wielką przyszłość. Gdy miał 27 lat i wykładał na słynnym Uniwersytecie Paryskim w Dzielnicy Łacińskiej, rozpoczął tam właśnie studia późniejszy święty: Ignacy Loyola. Powołany przez Boga do założenia Towarzystwa Jezusowego, Ignacy w niedługim czasie rozeznał w swoim utalentowanym i młodym profesorze wielkie powołanie religijne.

Jednak oznajmienie tego Franciszkowi wprost nie było łatwe. Aby zbliżyć się do profesora, Opatrzność powołała na pośrednika innego wybitnego Hiszpana, Pedra Fabro, z którym Franciszek Ksawery dzielił pokój.  Dostrzegając wielkie dobro w duszy Franciszka, Pedro Fabro zdołał przekonać go, aby przyjął Ignacego jako trzeciego współlokatora. Ten zgodził się pod warunkiem, że nowy lokator nie będzie zakłócał mu spoczynku niezłomnym i niewygodnym Quid prodest, to znaczy pytaniem, które stało się kluczem do nawrócenia późniejszego świętego: „Bo co za pożytek człowiekowi, choćby cały świat pozyskał, a na duszy swojej poniósł szkodę?" 

Na szczęście Bóg i Matka Boska stali po stronie Ignacego. Po nawróceniu nauczyciel stał się wiernym uczniem św. Ignacego Loyoli i Wielkim Apostołem Dalekiego Wschodu, gdzie zaniósł Wiarę, którą pożar protestanckiej rewolucji usiłował zniszczyć w Europie.

Za:  https://www.przymierzezmaryja.pl/swiety-franciszek-ksawery,1118,a.html

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz