Niniejsza strona "Rycerza Niepokalanej 1922", jest jedynym oficjalnym organem Rycerstwa Niepokalanej 1917 w Polsce oraz III Zakonu Od Pokuty

 Drodzy Wierni!

     Jak zauważyliście zostało wznowione wydawanie pisma „Rycerz Niepokalanej 1922” w formie miłej dla serca i duszy każdego katolika: w duchowości o. Maksymiliana Kolbe, w duchu miłości Pana Boga i Niepokalanej Matki Najświętszej, bez żadnych naleciałości modernistycznych.
W obecnych czasach, pismo to katolickie w swej formie i przekazie napotyka wiele różnych przeszkód i barier, co blokuje jego rozwój i dotarcie do szerszego grona odbiorców.
Jedną z nich jest nikły zasób środków finansowych, z którymi boryka się Redakcja. Jednakże mocno wierzymy, iż Najświętsza Maryja Panna, która jest patronką „Rycerza” dopomoże nam w szerzeniu Jej wielkiego miłosierdzia i miłości poprzez pomoc w wydawaniu Jej miesięcznika i docieraniu do coraz to nowych środowisk tak w Kraju jak i za granicą.
„Na końcu Moje Niepokalane Serce zatriumfuje!”Matka Boża w Fatimie
W Jezusie i Maryi Brat Rajmund
Prosimy o dobrowolna ofiarę na konto: 
Bank PKO S.A.      46124042721111000048322759
Dobra jest modlitwa z postem, a jałmużna więcej znaczy, niźli chowanie skarbów złota, albowiem jałmużna od śmierci wybawia, ona oczyszcza grzechy i czyni, że się znajduje miłosierdzie i żywot wieczny – Tob 12, 8–9

środa, 20 grudnia 2023

Suche Dni Zimowe

        W środę (20.12), piątek (22.12) i sobotę (23.12) przypadają Suche Dni Zimowe. Suche Dni to stara tradycja, która zakłada cztery okresy postne po trzy dni, u progu każdej kolejnej pory roku. Symbolika tych dni jest następująca: środa– dzień, w którym Judasz zdradził Zbawiciela, a przywódcy Żydów odbyli naradę przeciw Panu Jezusowi i postanowili Go zgładzić; piątek – dzień ukrzyżowania Chrystusa Pana; sobota – Najświętsze Ciało Chrystusa Pana przebywało wówczas w grobie. W suche dni zgodnie z kan. 1252 § 2 obowiązuje post ścisły (wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, oraz post ilościowy - dwa posiłki niepełne i jeden do syta). W dzisiejszych ciężkich dla Kościoła, Ojczyzny i rodzin czasach warto praktykować tą uświęconą tradycję.

OREMUS FRATRES!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz