Niniejsza strona "Rycerza Niepokalanej 1922", jest jedynym oficjalnym organem Rycerstwa Niepokalanej 1917 w Polsce oraz III Zakonu Od Pokuty

 Drodzy Wierni!

     Jak zauważyliście zostało wznowione wydawanie pisma „Rycerz Niepokalanej 1922” w formie miłej dla serca i duszy każdego katolika: w duchowości o. Maksymiliana Kolbe, w duchu miłości Pana Boga i Niepokalanej Matki Najświętszej, bez żadnych naleciałości modernistycznych.
W obecnych czasach, pismo to katolickie w swej formie i przekazie napotyka wiele różnych przeszkód i barier, co blokuje jego rozwój i dotarcie do szerszego grona odbiorców.
Jedną z nich jest nikły zasób środków finansowych, z którymi boryka się Redakcja. Jednakże mocno wierzymy, iż Najświętsza Maryja Panna, która jest patronką „Rycerza” dopomoże nam w szerzeniu Jej wielkiego miłosierdzia i miłości poprzez pomoc w wydawaniu Jej miesięcznika i docieraniu do coraz to nowych środowisk tak w Kraju jak i za granicą.
„Na końcu Moje Niepokalane Serce zatriumfuje!”Matka Boża w Fatimie
W Jezusie i Maryi Brat Rajmund
Prosimy o dobrowolna ofiarę na konto: 
Bank PKO S.A.      46124042721111000048322759
Dobra jest modlitwa z postem, a jałmużna więcej znaczy, niźli chowanie skarbów złota, albowiem jałmużna od śmierci wybawia, ona oczyszcza grzechy i czyni, że się znajduje miłosierdzie i żywot wieczny – Tob 12, 8–9

środa, 18 października 2023

Modlitwa “Zdrowaś Maryjo”

            Modlitwa “Zdrowaś Maryjo” znana jest również jako “Pozdrowienie Anielskie”, a uzasadnienie tej nazwy mamy w samym Piśmie Świętym. Początkowe dwa wersy pochodzą z Ewangelii św. Łukasza: „Bądź pozdrowiona, pełna łaski, Pan z Tobą!” (Łk 1, 28), „Błogosławiona jesteś między niewiastami i błogosławiony jest owoc Twojego łona!” (Łk 1, 42). Pierwsze zdanie jest tym, które wypowiedział Archanioł Gabriel, kiedy przyniósł Maryi informację o tym, że to ona zostanie matką Zbawiciela.

Na początku modlitwa była nazywana “Pozdrowieniem Najświętszej Maryi Panny” i składała się z dwóch wersów, które pochodzą z Ewangelii św. Łukasza. W takiej pochwalnej formie odmawiano modlitwę aż do XI wieku. Fragment błagalny modlitwy został dodany w XIV wieku, kiedy w Europie trwała epidemia dżumy. Ta część pochodzi prawdopodobnie z Litanii Do Wszystkich Świętych, w której pierwsze wezwanie jest poświęcone właśnie Maryi. W 1568 roku papież Pius V zatwierdził ostateczną formę, którą znamy dziś i umieścił ją w brewiarzu rzymskim.

Ta piękna i silna modlitwa towarzyszyła ludziom przez wieki, stanowiąc kanon modlitw chrześcijańskich. Najchętniej odmawiamy ją podczas modlitwy różańcowej. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz