Niniejsza strona "Rycerza Niepokalanej 1922", jest jedynym oficjalnym organem Rycerstwa Niepokalanej 1917 w Polsce oraz III Zakonu Od Pokuty

 Drodzy Wierni!

     Jak zauważyliście zostało wznowione wydawanie pisma „Rycerz Niepokalanej 1922” w formie miłej dla serca i duszy każdego katolika: w duchowości o. Maksymiliana Kolbe, w duchu miłości Pana Boga i Niepokalanej Matki Najświętszej, bez żadnych naleciałości modernistycznych.
W obecnych czasach, pismo to katolickie w swej formie i przekazie napotyka wiele różnych przeszkód i barier, co blokuje jego rozwój i dotarcie do szerszego grona odbiorców.
Jedną z nich jest nikły zasób środków finansowych, z którymi boryka się Redakcja. Jednakże mocno wierzymy, iż Najświętsza Maryja Panna, która jest patronką „Rycerza” dopomoże nam w szerzeniu Jej wielkiego miłosierdzia i miłości poprzez pomoc w wydawaniu Jej miesięcznika i docieraniu do coraz to nowych środowisk tak w Kraju jak i za granicą.
„Na końcu Moje Niepokalane Serce zatriumfuje!”Matka Boża w Fatimie
W Jezusie i Maryi Brat Rajmund
Prosimy o dobrowolna ofiarę na konto: 
Bank PKO S.A.      46124042721111000048322759
Dobra jest modlitwa z postem, a jałmużna więcej znaczy, niźli chowanie skarbów złota, albowiem jałmużna od śmierci wybawia, ona oczyszcza grzechy i czyni, że się znajduje miłosierdzie i żywot wieczny – Tob 12, 8–9

poniedziałek, 5 sierpnia 2024

Modlitwy Kościoła: Anima Christi

       "Anima Christi, sanctifica me. Corpus Christi, salva me. Sanguis Christi, inebria me. Aqua lateris Christi, lava me. Passio Christi, conforta me. O bone Jesu, exaudi me. Intra tua vulnera absconde me. Ne permittas me separari a te. Ab hoste maligno defende me.In hora mortis meae voca me. Et jube me venire ad te, Ut cum Sanctis tuis laudem te, In saecula saeculorum". Amen.

"Duszo Chrystusowa, uświęć mnie. Ciało Chrystusowe, zbaw mnie, Krwi Chrystusowa, napój mnie. Wodo z boku Chrystusowego, obmyj mnie. Męko Chrystusowa, pokrzep mnie. O dobry Jezu, wysłuchaj mnie. W ranach swoich ukryj mnie. Nie dopuść mi oddalić się od Ciebie. Od złego ducha broń mnie. W godzinę śmierci wezwij mnie. I każ mi przyjść do siebie, Abym z świętymi Twymi chwalił Cię, Na wieki wieków". Amen.
Odpusty udzielone za odmawianie powyższej modlitwy, spopularyzowanej przez św. Ignacego Loyolę w Ćwiczeniach duchownych, średniowieczne manuskrypty z XIV i XV wieku wiązały z papieżem Dueze – Janem XXII. I tak znajdujący się w Muzeum Brytyjskim rękopis (Harleian 1260) z 2-giej połowy XIII w. wskazuje: Pan Papież Jan XXII przyznał wszystkim szczerze pokutującym, którzy wyznali swe grzechy, jeśli odmówią tę modlitwę między Podniesieniem a trzecim Agnus Dei trzy tysiące dni odpustu za każde jej odmówienie, na tych samych warunkach, na których nadał go Królowi Francji w złotych listach (cyt. za: ks. H. Thurston SJ: Notes on Familiar Prayers – Anima Christi, The Month 1-6/1915). Inny, nieco późniejszy manuskrypt (Palatine 437) podaje że modlitwę tę Jan XXII opublikował w Awinionie, w Wielki Czwartek Roku Pańskiego 1330. Jak podaje The Catholic Encyclopedia w latach 60-tych tegoż stulecia modlitwa była na tyle popularna, że władca Kastylii i Leonu Piotr, zwany Okrutnym (zm. 1369), kazał ją umieścić w skróconej formie na ścianie jednej z sal przebudowanego alkazaru w odzyskanej nieco ponad 100 lat wcześniej przez chrześcijan Sewilli. Ze współczesnego czasu pochodzi modlitewnik zmarłego w roku 1387 kardynała Piotra z Luksemburga, który również zawiera Anima Christi. Modlitwę tą lubiła się również, co wynika z jej zapisków w dzienniku, modlić przebywająca w klasztorze Moedingen, w Bawarii dominikańska mistyczka Małgorzata Ebner (zm. 1351). Jak zapisała w okresie Bożego Narodzenia roku 1344: modliłam się przy każdej pięćdziesiątce [Pater Noster] modlitwą Anima Christi sanctifica me i prosiłam bym z Jego świętych cierpień mogła zyskać siłę by oprzeć się wszelkiemu złu jakie może na mnie spaść w myślach, słowie lub czynie (cyt. za: G. Thurston, op. cit.)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz