Mamy dwa święta Matki Boskiej Bolesnej w piątek przed niedzielą Palmową, oraz 15 września. Pierwsze święto wprowadzono 1423 r. w diecezji kolońskiej, a nazywało się: Compassio Beatae — Współcierpienie Maryi (z Jezusem). Początkowo obchodzono je w piątek po 3 niedzieli wielkanocnej. W r. 1727 rozszerzono to święto na cały Kościół i przeniesiono je na piątek przed niedziela Palmową. Drugie święto ma inny charakter: zwracamy uwagę na Maryę jako Królowę Męczenników wspominamy cierpienia całego Jej Życia, ujmując je w Siedem Boleści. Takie święto zaczęto obchodzić najpierw w Zakonie Serwitów, którzy pielęgnowali nabożeństwo do N.M.P. Bolesnej. Wprowadzono je 1668 r. Za przykładem Serwitów wprowadzano powoli święto w niektórych diecezjach. Święto dzisiejsze rozpowszechnił Pius VII, gdy sam cierpiał prześladowanie od możnych tego świata w r. 1814 i rozszerzył je na cały Kościół, a dzień święta wyznaczył na 3 niedzielę września. Pius X w r. 1908 podniósł to święto do rytu drugiej klasy i przeniósł na stałe na dzień 15 września.
Niniejsza strona "Rycerza Niepokalanej 1922", jest jedynym oficjalnym organem Rycerstwa Niepokalanej 1917 w Polsce oraz III Zakonu Od Pokuty
Drodzy Wierni!
Jak zauważyliście zostało wznowione wydawanie pisma „Rycerz Niepokalanej 1922” w formie miłej dla serca i duszy każdego katolika: w duchowości o. Maksymiliana Kolbe, w duchu miłości Pana Boga i Niepokalanej Matki Najświętszej, bez żadnych naleciałości modernistycznych.W obecnych czasach, pismo to katolickie w swej formie i przekazie napotyka wiele różnych przeszkód i barier, co blokuje jego rozwój i dotarcie do szerszego grona odbiorców.
Jedną z nich jest nikły zasób środków finansowych, z którymi boryka się Redakcja. Jednakże mocno wierzymy, iż Najświętsza Maryja Panna, która jest patronką „Rycerza” dopomoże nam w szerzeniu Jej wielkiego miłosierdzia i miłości poprzez pomoc w wydawaniu Jej miesięcznika i docieraniu do coraz to nowych środowisk tak w Kraju jak i za granicą.
„Na końcu Moje Niepokalane Serce zatriumfuje!”Matka Boża w Fatimie
W Jezusie i Maryi Brat Rajmund
Prosimy o dobrowolna ofiarę na konto:
Bank PKO S.A. 46124042721111000048322759
Dobra jest modlitwa z postem, a jałmużna więcej znaczy, niźli chowanie skarbów złota, albowiem jałmużna od śmierci wybawia, ona oczyszcza grzechy i czyni, że się znajduje miłosierdzie i żywot wieczny – Tob 12, 8–9
Subskrybuj:
Komentarze do posta (Atom)
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz